Blog

Instalację fotowoltaiczną można bezpośrednio połączyć z działaniem pompy ciepła, uzyskując maksymalne oszczędności. Jest to rozwiązanie służące nie tylko naszym portfelom, ale również środowisku. Pompa ciepła wymaga zasilania energią elektryczną, a instalacja fotowoltaiczna produkuje ją ze słońca. Takie połączenie, jest więc rozwiązaniem kompleksowym, służącym zapewnieniu darmowego ogrzewania naszego domu.

13 lut. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

Firma Longi Solar, producent fotowoltaicznych modułów, ogłosiła właśnie osiągnięcie nowego rekordu wydajności monokrystalicznych ogniw, w najwyższej technologii „PERC”.
Jak podaje Longi Solar, rekord ten przeszedł pozytywną weryfikację przez Krajowe Centrum Nadzoru i Inspekcji Jakości Produktów Fotowoltaicznych (CPVT).  

Już w lutym tamtego roku, firma odnotowała rekordową wydajność na poziomie 23,6 %.

Obecnie wartość ta osiągnęła, aż 24,06 %. Moduły zostały zbadane w standardowych warunkach testowych dla charakterystyki prądowo-napięciowej.

5 lut. 2019
CZYTAJ WIĘCEJ

W przypadku produkcji energii słonecznej z paneli fotowoltaicznych kluczowe dla osiąganych efektów jest panujące w danym miejscu nasłonecznienie oraz typ instalacji.

Instalacja fotowoltaiczna pracuje w ciągu dnia z różną mocą. Ma bardzo niski próg startowy – produkuje prąd od samego świtu. Jedyne czego potrzebuje to światło dzienne. Jednak to nie moc osiągana przez nią jest najważniejsza, a suma energii jaką uzyskujemy w ciągu roku.

12 kwi. 2018
CZYTAJ WIĘCEJ

Zgodnie z ustawą o odnawialnych źródłach energii, która weszła w życie 1 lipca 2016 r., operatorzy systemów dystrybucyjnych są zobowiązani stosować system opustów ze swoimi klientami, którzy użytkują domowe mikroinstalacje OZE.

Sposób w jaki jesteśmy rozliczani (czyli wielkość opustów) zależy od wielkości naszej instalacji. Właściciele elektrowni słonecznych o mocy do 10 kW za każdą 1 kWh oddaną do sieci mogą sobie odebrać 0,8 kW. Właściciele instalacji powyżej 10 kW do 40 kW mogą sobie odebrać 0,7 kWh za każdą 1 kWh oddaną do sieci.

16 mar. 2018
CZYTAJ WIĘCEJ

Jeden z naszych Klientów pochwalił się oszczędnościami za drugie półrocze 2017 roku, które uzyskał z własnej, domowej elektrowni słonecznej.

Przykład kolejnej, naszej instalacji idealnie dobranej do zapotrzebowania.

Instalacja działa od października 2016.
Bilans w 2017 roku wyszedł na 0 kWh.

6 mar. 2018
CZYTAJ WIĘCEJ

PV Instalator POLSKA to jeden z liderów branży fotowoltaicznej w Polsce. Swoim klientom oferuje kompleksowe rozwiązania w dziedzinie OZE (ze szczególnym uwzględnieniem fotowoltaiki). Jest również generalnym wykonawcą elektrowni i farm fotowoltaicznych w kraju i w Europie.

Po udanym wejściu na polski rynek w 2014 roku firma PV Instalator Polska rozszerza swoją działalność również o rynki europejskie. Obecnie firma oferuje swoje produkty i usługi klientom m.in. z Polski (poprzez sieć oddziałów zlokalizowanych w różnych województwach), Norwegii oraz krajów Europy Zachodniej.

19 sty. 2018
CZYTAJ WIĘCEJ

System opustów to system magazynowania i rozliczania energii elektrycznej z Zakładem Energetycznym (Tauron, Enea, Energa, PGE, RWE). Nie jest istotne, czy energię wyprodukowaliśmy w ciągu dnia i wykorzystaliśmy na bieżąco czy też pobierzemy ją z ZE w nocy. Nadwyżki energii oddawane do sieci będą rozliczane na rachunku za energię kupowaną z sieci.
Dla instalacji o mocy od 0 do 10 kW obowiązuje wskaźnik 1:0,8 tj. jeżeli wyprodukujemy i oddamy do sieci np. 1.000 kWh odbierzemy 8.00 kWh. Dla instalacji o mocy powyżej 10 kW wskaźnik ten to 1:0,7.

12 sty. 2018
CZYTAJ WIĘCEJ
FORMULARZ KONTAKTOWY
ZOSTAŃ FRANCZYZOBIORCĄ
Formularze messages